Aktualności

2015-12-20
No promil no problem
No promil no problem

     Nasza szkoła przystąpiła po raz kolejny do kampanii społecznej Trzeźwa Małopolska „NO PROMIL – NO PROBLEM” organizowanej przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Solny Gwarek” z siedzibą w Wieliczce pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Małopolskiego Pana Marka Sowy, Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinspektora Mariusza Dąbka oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty Pana Aleksandra Palczewskiego.

     Głównym celem kampanii było ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób kierujących  pojazdami pod wpływem środków psychoaktywnych (alkohol, narkotyki, dopalacze) oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców – wzmocnienie  postawy krytycznej  u pasażerów pojazdów, których kierowca wzbudza wątpliwości co do stanu trzeźwości.

 

       
   
       

     Najmłodszymi laureatami konkursu w gminie  okazali się uczniowie klasy IIa, którzy prace wykonali pod okiem wychowawczyni P. Justyny Majewskiej, a byli to Joanna Łoniewska ,Zofia Hevler ,Aleksy Pasiut, Patrycja Zaryczny. Nagrody wręczał wójt gminy Bernard Stawiarski. Szkolnym koordynatorem akcji jak co roku jest P. Natalia Rogowska

       
   
       
2015-12-11
DZIEŃ OTWARTY
DZIEŃ OTWARTY

11 grudnia 2015 odbył się dzień otwarty, połączony z wywiadówką.

 

                  

 

 

 

 

 

 

 

Jak co roku w okresie połowy grudnia organizujemy wspólne przedsięwzięcie "Razem możemy więcej". Licznie przybyłe dzieci wraz z rodzicami wspólnie spędzając czas świetnie się bawili, przy tym wykonywali różnego rodzaju prace. W tym roku w programie wolontariusze naszej szkoły zorganizowali malowanie.......najmłodszych.

 

 

 A taki był efekt końcowy...... niektórzy wyglądali jak miłe kociaki, a niektórzy mogli postraszyć....

   
   

 

Była też wata cukrowa oraz różnego rodzaju konkursy jak czytelniczy czy matematyczny. Wspólnie pracowano plastycznie nad wykonaniem ekspozycji na witrynę szkolną, jak również wykonywano ozdoby choinkowe na kiermasz.

 
     
     
     
 

           

Finałem imprezy był konkurs kolęd jak również przedstawienie na podstawie bajki "Dziewczynka z zapałkami", które to sami uczniowie przygotowali. Wszystko od scenariusza, rekwizytów, sceny, muzyki, oświetlenia. Inicjatorem i pomysłodawcą był uczeń klasy III gimnazjum S. Łatka.
 

     

 
     
 

 

2015-11-12
Narodowe Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości

 

                                   

      12 listopada w naszej szkole miała miejsce okolicznościowa akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość ta odbyła się w udekorowanej na tę okazję jadalni Zespołu Szkół z udziałem Dyrekcji, pedagogów, uczniów oraz rodziców.   

     11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować, a przekazane treści w formie akademi zapewne przyczyniły się do głębszego przeżywania tych chwil

 

        
     
                                                             



2015-10-22
Akcja "No Promil No Problem"
Akcja "No Promil No Problem"


     21.10.15 nasza szkoła zorganizowała marsz  w ramach kampanii społecznej na rzecz poparcia trzeźwości na drogach. Zadaniem uczniów było wykonanie transparentów. „Piłeś? Nie jedź!”, „Stop pijanym kierowcom”, „Szanuj życie, wsiadaj trzeźwy za kierownicę” – to tylko niektóre z haseł. Celem  kampanii było ograniczenie liczby kierowców, którzy decydują się na jazdę będąc pod wpływem alkoholu. Odpowiedzialne spożywanie alkoholu zapobiega wielu ludzkim tragediom dlatego też dzieci i młodzież, w towarzystwie policjantów i strażników gminnych, maszerowała ulicą, sprawdzała trzeźwość kierowców  i wręczała kierowcom ulotki.

             



2015-10-19
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej

 

     W dniu 14 października 2014 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji KEN. Część oficjalna uroczystości rozpoczęła się od ceremonii wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły – pan Rafał Majewski, który  w swojej wypowiedzi cofnął się do historii KEN i przypomniał najważniejsze założenia pracy nauczycieli. Ciepłymi słowami złożył serdeczne podziękowania i życzenia zebranym nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi.

     Po części oficjalnej uroczystości nastąpił program artystyczny. Poprzez słowo, uczniowie wyrazili wdzięczność wszystkim nauczycielom. Nikt z grona pedagogicznego nie został pominięty, do każdego z uczących występujący zwrócili się indywidualnie. Program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły stanowił niewątpliwie najpiękniejszy bukiet życzeń dla Nauczycieli, Pedagogów, Pracowników Oświaty, u wielu wywołał serdeczny uśmiech i łezkę wzruszenia.

                                                                   

    

                              

 

 

2015-10-12
Turniej Halowej Piłki  Nożnej
Turniej Halowej Piłki Nożnej

     5.10.2015r. w  turnieju halowej piłki nożnej  Gminy Chełmiec organizowanym na poziomie  Gimnazjum w Świniarsku, z naszej szkoły wzięli udział: Łukasik Kacper, Górowski Kacper, Jabłoński Damian, Łukasik Dominik, Olech Andrzej.

     Drużyna ZS w Biczycach Dolnych zajęła 5 miejsce.

                      



2015-10-12
Gminne Biegi Przełajowe
Gminne Biegi Przełajowe

     25.09.2015r. w Wiekogłowach organizowane były Gminne Biegi Przełajowe. Naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów.

     Do dalszego etapu „ Biegi Przełajowe powiatu nowosądeckiego” organizowanych 1.10.2015r. na stadionie KS „Helena” przeszli: K. Gródek, S. Lipka, Ł. Kacper, M. Rymarczyk, K. Górowski.

     Kacper Górowski zajął 3 miejsce i przeszedł dalej: Wojewódzkie Biegi Przełajowe w Nowym Targu 7.10.2015r.

                     

 

                 
2015-10-04
Małopolska Noc Naukowców
Małopolska Noc Naukowców

 


     25 września każdy z uczniów mógł poczuć się jak prawdziwy naukowiec! To wszystko za sprawą kolejnej edycji Małopolskiej Nocy Naukowców. Pod osłoną nocy wyszli ze swoich pracowni i laboratoriów wszyscy naukowcy, by rozbudzić uczniowską ciekawość licznymi eksperymentami, pokazami i wykładami, z różnych dziedzin nauki.

             



2015-06-15
I Chełmieckie Teatralia
I Chełmieckie Teatralia

      12. czerwca 2015 r. w Zespole Szkół w Biczycach zainaugurowane zostały I Chełmieckie Teatralia dla uczniów szkół z terenu gminy Chełmiec. Każdy uczeń, który chce rozwijać swoje zdolności artystyczne, poznawać historię, twórców i tajniki teatru, doskonalić sztukę żywego słowa, brać udział w konkursach, występować publicznie, spotykać się w gronie osób o podobnych zainteresowaniach i różnorodnych talentach, wyjeżdżać na spektakle teatralne ze swoją grupą ma możliwość w swojej macierzystej szkole zapisać się do grupy teatralnej i stać się „małym aktorem”.

Szkoła w Biczycach wychodzi naprzeciw tym zainteresowaniom i umożliwia konfrontację aktorską uczniom na poziomie szkolnym. Nawiązując tym samym do pięknej historii czasów powojennych tutejszej szkoły, jak czytamy w kronikach, że teatr szkolny w Biczycach miał swój prestiż za sprawą ówczesnych nauczycieli. Po wielu, wielu latach zapał artystyczny w tym aktorski powrócił i mamy nadzieję, że zagości na długo, wpisany w kalendarz imprez  organizowanych przy udziale gminy Chełmiec.

W tym roku szkolnym zgłosiły się cztery placówki, a tematem przewodnim konfrontacji teatralnych był „świat bajek”. Pierwsze miejsce wywalczyła grupa „Bajarze” z Biczyc, która wystawiając sztukę pt. ”Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków” pod okiem mgr D. Kośkiewicz w pokonanym boju zostawiła szkoły z Januszowej i Chomranic.

Komisja konkursowa w skład której weszły P. Barbara Margasińska – znany pedagog i miłośnik teatru nie tylko szkolnego, Joanna Babiarz – znana sądecka poetka oraz Radosław Potoczek – dyrektor chełmieckiej oświaty jednogłośnie wskazały na zwycięzców.

Teatr zaspokaja potrzeby psychiczne jednostki ludzkiej, już od najmłodszych lat jej istnienia, i odgrywa ważną rolę w rozwoju osobowości człowieka. Scenki improwizowane, etiudy, żywe obrazy lepiej niż wykład moralizujący rozwiązują problemy młodzieży szkolnej szczególnie gimnazjalnej, pozwalają zapobiegać konfliktom i rozwiązywać je, uczą uczniów dokonywać świadomych wyborów.

Udział w teatrze szkolnym umożliwia emocjonalny rozwój młodego człowieka. Pozwala poznawać siebie, pomaga wyrabiać umiejętność wywoływania emocji i radzenia sobie z nimi. Pozwala odkryć inny świat (inny niż "domowy", "podwórkowy", "lekcyjny"), znaleźć motywację do życia, na zasadzie: mogę na scenie, to mogę w życiu; rozwija wiarę w siebie. W takim rozumieniu ma niewątpliwie znaczenie terapeutyczne.    

Teatr szkolny jest to czasem jedyna dziedzina, w której dzieci, młodzież mogą osiągnąć sukces, mogą być zauważone. Drama kreuje nową rzeczywistość dla dziecka - pozwala na subiektywny odbiór uczuć, uwierzenie w swoją szansę bycia, uwierzenie w siebie. Jest to szansa na zaistnienie w nowym środowisku. Dlatego staram się zawsze angażować nowoprzybyłych uczniów w zajęcia koła.

 Uczestniczenie w tej formie aktywności (pozalekcyjnej, kulturalnej itp.) daje możliwość dotykania tych tematów, tych problemów, o których w domu lub w szkole lub na podwórku się nie mówi. Daje pewne poczucie bezpieczeństwa, bowiem dzieci, młodzież nie muszą mówić o sobie, tylko o problemie. Bawiąc się w teatr dzieci uczą się wyrażania emocji i nazywania emocji. Forma zajęć stwarza okazję do otwarcia się ucznia, do „wyrzucenia z siebie” złych, skrywanych emocji. 

Niewątpliwie poprzez uczestnictwo w grupie teatralnej dzieci stają się bogatsze duchowo, wrażliwsze, "kulturalniejsze". Dzieci, młodzież zaczynają uczestniczyć w kulturze.

Wykorzystuję predyspozycje każdego z "młodych artystów" tak, aby czuli się dowartościowani i wyjątkowi, ale też po to, żeby nauczyli się panować nad sobą, odpowiadać za własne czyny, tworzyć, dawać coś innym, być z innymi, dlatego miejmy nadzieję, że teatr szkolny rozkwitnie i będziemy mogli się cieszyć się i podziwiać młodych aktorów w jak największej ilości .

                

 

Nadrzędnym celem spotkań Chełmieckie teatralia jest popularyzacja wśród młodzieży różnorodnych form teatralnych oraz rozwijanie zdolności artystycznych uczniów, do czego mam nadzieję przyczynią się nie tylko same dzieci, ale przede wszystkim nauczyciele w poszczególnych szkołach.

2015-06-01
PAPER FREE ENGLISH CONTEST.III edycja międzyszkolnego gminnego konkursu PAPER FREE ENGLISH CONTEST
PAPER FREE ENGLISH CONTEST.III edycja międzyszkolnego gminnego konkursu PAPER FREE ENGLISH CONTEST

      28 maja 2015r. w Zespole Szkół w Paszynie odbył się konkurs języka angielskiego PAPER FREE ENGLISH CONTEST.

     Nasi uczniowie: Szymon Ogorzałek, Damian Wnęk i Kacper Górowski z klasy II gimnazjum utrzymali pozycję liderów, zdobytą w zeszłym roku szkolnym przez swoich starszych kolegów i zajęli I miejsce.

Wybierz stronę: « < 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 > »