Aktualności

Przygoda Wojtka ucznia klasy II naszej szkoły z zawodami rowerowymi rozpoczęła się 4 lata temu. Najpierw jeździł na rowerze biegowym z którym długo nie mógł się rozstać (ciężko było opanować umiejętność pedałowania). Rodzice często zabierali go na pumptrack w Nowym Sączu, gdzie mógł świetnie się bawić i uczyć. Później towarzyszył tacie podczas jego treningów, gdy on biegał. Kiedy miał 5 lat udało mu się wreszcie zaprzyjaźnić ze zwykłym rowerem i ta przyjaźń trwa do dzisiejszego dnia.
Jego pierwszy start był w Starym Sączu w „Małopolska tour”, gdzie mimo jazdy w gumiakach, w sporym deszczu udało się wygrać i zdobyć swój pierwszy puchar na pięknym czerwonym rowerze, który dostał od pradziadka (prawie wszystkie rowery które miał do tej pory, a miał ich kilka dostawał od niego). Był to wspaniały początek pięknej przygody, która rozpoczęła się w 2017 roku.
W kolejnych latach startował w coraz większej liczbie zawodów zdobywając nowe umiejętności - nauczył się również tego, że nie zawsze się wygrywa. Od 2019 roku trenuje razem z innymi zawodnikami z Klubem Kolarskim Agnieszki Skalniak z Żegiestowa. Trenerzy ćwiczą z nimi dwa razy w tygodniu między innymi na Paściej Górze w Chełmcu i sądeckich ścieżkach rowerowych, a w zimie prowadzone są zajęcia oglnorozwojowe na hali sportowej i dzieci uczą się jeździć na nartach, w domu natomiast chomikują na trenażerach. Każdy sezon letni jest dla Wojtka czasem wspaniałych wyjazdów na zawody rowerowe, do których przygotowuje się praktycznie cały rok. Od zeszłego roku jego czteroletnia siostra zaczęła również przygodę z zawodami rowerowymi i czasami w swojej kategorii wiekowej zajmuje wyższe miejsca od Wojtka. Rodzice, siostra i dziadkowie są moimi najwierniejszymi kibicami. Zawsze wspierają mnie podczas treningów i różnych wydarzeń sportowych.
Do tej pory brał udział w zawodach z cyklu: Gwiazda Południa, Cyklokarpaty, Podkarpacka Liga Rowerowa, Puchar Smoka, Bike Atelier MTB MARATON, mini Wyścig Solidarności, Tour de Tower, Wyścig By Tomasz Marczyński, Niech się kręci, Puchar Szlaku Solnego, Puchar Doliny Popradu, Małopolski Wyścig Górski, Tour De Powiśle Dąbrowskie, Milko Mazury MTB, Road Challange, Family Cup.
Kolekcja sportowych trofeów to: 32 medale oraz 8 pucharów. 17 razy zdobył pierwsze miejsce, 5 razy drugie miejsce, 5 razy trzecie miejsce, 7 razy poza podium. Z tego w tym roku na czternaście startów w kategorii 7-8 lat:
1. miejsce 8x
2. miejsce 4x
3. miejsce 1x
4. miejsce 1x
Jego ostatnim osiągnięciem jest wygrana podczas debiutu w duathlonie w zawodach PHO3NIX KIDS towarzyszących JBL Triathlon Sieraków (3 września 2021), gdzie rywalizując z 19-stoma zawodnikami w mojej kategorii wiekowej dotarł na metę z najlepszym czasem, pokonując 2 km trasy po leśnych drogach i 300 metrów biegu. Na mecie w nagrodę otrzymał medal i puchar od 4-krotnego mistrza świata w triathlonie- Chrisa McCormacka.

Wakacje szybko minęły i czas zacząć naukę w kolejnym roku szkolnym 2021/2022.
Z tej okazji w Kościele Parafialnym w Niskowej odbyła się uroczysta Msza Święta. Po jej zakończeniu uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w swoich klasach. Podczas spotkania wychowawcy omówili BHP podczas pobytu uczniów w szkole, omówili zarządzenie 9/ 2021/2022 Dyrektora Szkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych z dnia 27.08.2021 r. w sprawie wprowadzenia do stosowania procedur bezpieczeństwa w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 , przypomnieli również uczniom o 82 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz podali plan lekcji.
Wszystkim życzymy sukcesów i wszelkiej pomyślności w rozpoczynającym się nowym roku szkolnym 2021/2022.
![]() |
![]() |
|||

![]() |
![]() |
||
![]() |
![]() |
||

Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat
– informacje dla szkół i placówek
Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.
Organizacja szczepień
Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnych
i powszechnych oraz na terenie placówek oświatowych (tryb mobilny).
Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.
Mapa punktów szczepień https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/
Gdzie i kiedy uczniowie mogą się szczepić?
Już od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować dzieci od 12. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. W tych miejscach jest realizowany cały proces szczepienia, który obejmuje:
- zgodę rodzica,
- kwestionariusz,
- kwalifikację lekarza,
- szczepienie.
Harmonogram szczepień po wakacjach
Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Zorganizują je podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.
Szczepienia będą odbywały się według następującego harmonogramu:
- I tydzień września (1.09-5.09) – tydzień informacyjny – lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym,
- II tydzień września (6.09-12.09 – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,
- III tydzień września (13.09-19.09) – tydzień szczepień.
Przygotowanie się ucznia do szczepienia – rekomendacje dla rodziców
Wspólnie z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Są one skierowane przede wszystkim do rodziców i opiekunów. W zaleceniach znalazły się m.in. informacje dotyczące spożywania posiłków przed szczepieniem czy przyjmowania leków. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.
Dlaczego warto się zaszczepić?
Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach i na uczelniach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych.
Jak działa szczepionka?
Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna.
Ministerstwo Edukacji i Nauki Departament Informacji i Promocji

W czwartek 22.04.2021 r. obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Celem tego święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Obecnie jest ono obchodzone w 192 krajach. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 roku.
Z okazji tego wyjątkowego dnia uczennice klasy 7b Isabella Koziara i Oliwia Lorek, które również działają w Szkolnym Klubie Ligii Ochrony Przyrody opracowały prezentację multimedialną poruszającą zagadnienia związane z zanieczyszczeniami powietrza i działaniami proekologicznymi , które możemy wprowadzić i stosować dla naszego wspólnego dobra i dobra naszej planety.
Dzień Ziemi prezentacja - .pptx

25 i 26 listopada 2020 w naszej szkole, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. Tego dnia każde dziecko z klasy 0 przyszło do szkoły ze swoim przyjacielem - Misiem - małym, dużym, bardzo dużym, brązowym, białym, czy też kolorowym, a każdy był piękny i wyjątkowy. Dzieci poznały historię Pluszowego Misia. Nie brakowało misiowych tańców, wierszy, zagadek, piosenek o tematyce misiowej czy też prac plastyczno – technicznych. Dzieci wykazały się dużą aktywnością i pomysłowością. Na zakończenie wysłuchały bajki pt. „Bajka o małym Misiu”, na podstawie której, chętne dzieci miały wykonać portret głównego bohatera. Wszystkie prace zostały nagrodzone, a każdy uczestnik „Dnia Pluszowego Misia” otrzymał dyplom „Prawdziwego Przyjaciela Misia”.

Ilustracja do mojej ulubionej książki!
Regulamin konkursu plastycznego
„ Ilustracja do mojej ulubionej książki”
Organizator konkursu: Justyna Majewska i Dorota Kośkiewicz
Cele konkursu:
- rozwijanie zainteresowań, umiejętności plastycznych i kreatywności,
- rozbudzenie wrażliwości estetycznej młodzieży,
- rozbudzenie zainteresowań czytelniczych,
- pobudzenie i kształtowanie wyobraźni uczniów.
Zasady uczestnictwa
1. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas I –III Szkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych.
2. Termin składania prac upływa 6 stycznia 2021 r.; termin ogłoszenia wyników konkursu 7 stycznia 2021 r.
3. Zadaniem konkursowym jest stworzenie ilustracji do mojej ulubionej książki w formacie A3 lub A4.
4. Każda praca powinna zawierać tytuł książki do której wykonana jest ilustracja. Prace (zdjęcie) należy złożyć przy użyciu aplikacji Times. Zdjęcie dobrej rozdzielczości należy przesłać przez wiadomość czat do Doroty Kośkiewicz lub Justyny Majewskiej.
5. Praca powinna być wykonana samodzielnie.
6. Praca może być wykonana dowolną techniką (np. rysunek, malarstwo, kolaż, techniki mieszane). Mogą być użyte dowolne materiały.
7. Każdy uczestnik może zgłosić wyłącznie jedną pracę.
8. Na odwrocie pracy powinna znajdować się informacja o twórcy: imię i nazwisko, szkoła i klasa.
9. Dostarczenie pracy jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich do pracy konkursowej na Organizatora, zgodą na jej publiczne udostępnianie (na stronie internetowej szkoły i tablicach ściennych) oraz zgodą na przetwarzanie danych osobowych uczestnika konkursu i nieodpłatne wykorzystanie wizerunku w materiałach informacyjnych Organizatora.
10. Kryteria oceny prac:
- zgodność z tematem, - pomysłowość,
- estetyka wykonania,
- samodzielność wykonania.
11. Oceny prac dokonuje jury powołane przez organizatora.
12. Autorzy zwycięskich prac otrzymają nagrody rzeczowe.
13. Za prace uczniowie mogą otrzymać dodatkową ocenę z języka polskiego (będą mogli zdecydować, czy otrzymana ocena za pracę ma być wpisana czy nie).
14. Prace niezgodne z regulaminem nie będą oceniane.

Regulamin konkursu plastycznego
na plakat promujący bibliotekę lub czytelnictwo
Organizator konkursu: Justyna Majewska i Dorota Kośkiewicz
Cele konkursu:
- rozwijanie zainteresowań, umiejętności plastycznych i kreatywności,
- rozbudzenie wrażliwości estetycznej młodzieży,
- rozbudzenie zainteresowań czytelniczych,
- pobudzenie i kształtowanie wyobraźni uczniów.
Zasady uczestnictwa
- W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas IV – VIII Szkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych.
- Jeżeli będzie nadesłanych dużo prac, to zostaną utworzone 2 kategorie wiekowe: klasy IV-VI oraz VII-VIII.
- Termin składania prac upływa 6 stycznia 2021 r.; termin ogłoszenia wyników konkursu 7 stycznia 2021 r. Wyniki będą ogłoszone na stronie szkoły.
- Prace (zdjęcia plakatu) należy złożyć przy użyciu aplikacji Times. Zdjęcia (jedno zdjęcie całego plakatu i parę zdjęć wybranych elementów plakatu) dobrej rozdzielczości należy przesłać przez wiadomość czat do Doroty Kośkiewicz lub Justyny Majewskiej.
- Zadaniem konkursowym jest stworzenie plakatu w formacie A3 promującego bibliotekę lub czytelnictwo.
- Każdy plakat powinien zawierać wymyślone przez siebie hasło promujące czytelnictwo
- Plakat powinien być wykonany samodzielnie.
- Plakat może być wykonany dowolną techniką (np. rysunek, malarstwo, kolaż, techniki mieszane). Mogą być użyte dowolne materiały.
- Każdy uczestnik może zgłosić wyłącznie jedną pracę.
- Na odwrocie plakatu powinna znajdować się informacja o twórcy: imię i nazwisko, szkoła i klasa.
- Dostarczenie pracy jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich do pracy konkursowej na Organizatora, zgodą na jej publiczne udostępnianie(na tronie internetowej szkoły i tablicach ściennych) oraz zgodą na przetwarzanie danych osobowych uczestnika konkursu i nieodpłatne wykorzystanie wizerunku w materiałach informacyjnych Organizatora
- Kryteria oceny prac: zgodność z tematem, pomysłowość,estetyka wykonania, samodzielność wykonania.
- Oceny prac dokonuje jury powołane przez organizatora.
- Autorzy zwycięskich prac otrzymają nagrody rzeczowe.
- Za prace uczniowie mogą otrzymać dodatkową ocenę z języka polskiego (będą mogli zdecydować, czy otrzymana ocena za pracę ma być wpisana czy nie).
- Prace niezgodne z regulaminem nie będą oceniane.
